Pirátská svatba

Na Novém Zélandu v dubnu 2016 proběhla první legální pastafariánská svatba. Toby Ricketts a Marianna Youngová se vzali na pirátské lodi v přístavu Akaroa na Jiřním ostrově. Svatebčané včetně novomanželů byli převlečení za piráty, Manželský pár oddala duchovní Karen Martynová s cedníkem na hlavě. Stalo se to měsíc poté, co od ministerstva dostala povolení oddávat jako první pastafariánka.
 
Možnost mít civilní svatbu (ne v kostele) existuje už asi půl století. Právo konat civilní svatební obřady může získat kdokoliv, kdo splní podmínky ministerstva vnitra. Leckde oddává starosta. Právo oddávat může získat i každé sdružení, které hlásá "náboženské, filosofické či humanitární ideje." V Británii například má právo oddávat i ateistická organizace  "sekulárních humanistů" která bojuje proti kreacionismu. Kroj ani oblečení není u takových obřadů ze zákona předepsané.
 
(Vlevo oddávající s cedníkem nudlí na hlavě. Vpravo v pirátském oděvu novomanželé)
 
 
Zdroj:
 
https://www.abc.net.au/news/2016-03-01/weddings-legalised-for-church-of-the-flying-spaghetti-monster/7208662 
https://www.abc.net.au/news/2016-04-16/noodly-knot-tied-in-first-legal-marriage-of-pastafarians/7332360
https://zpravy.idnes.cz/novy-zeland-svatba-cirkev-letajiciho-spagetoveho-monstra-lod-pirati-1j0-/zahranicni.aspx?c=A160416_141313_zahranicni_fer