Svátky

Povinností pastafariána je světit svátky naší církve:

RAMENDÁN - Měsíc kdy uctíváme Jeho nudlovitost konzumaci instantních čínských nudlí. Ve světě se jim říká "rámen". Udělejte něco pro svoji dietu. Ramendán je každý měsíc v jiném termínu a datum výpočtu je tak složité, že ho nakonec každý stejně slaví, kdy se mu hodí. Některé skupiny pastafariánů dokonce věří, že během Ramendánu je při konzumaci nudlí nutné stát na jedné noze a mávat ušima. Proč? Protože je to psáno.

PIRÁTSKÝ DEN  (19.září) - Tento den byste měli hovořit jako pirát či námořník z doby před 200 lety. "Johoho. U všech vorvaňů, nalejž mi pivo, brachu, u sta hromů." Kdo neví, ať se poučí o tehdejší mluvě z filmů a literatury. Připomeňme si, jak se mluvilo v dobách, kdy obrozenci křísili český jazyk. Proč? Protože poslední dobou jazyk upadá, mladí píší jenom samé esemesky, knížky nečtou a klesá jim slovní zásoba.

HELLOWEEN (31.října)  - V den, kdy se všichni lidé oblékají do všemožných kostýmů, máme skvělou příležitost ukázat se v pirátském na veřejnosti bez obav z udivených pohledů. Jděte si třeba v pirátském kostýmu vyřídit papíry na finanční úřad.

PÁTEK - Pastafariáni slaví nikoli neděli (jako křesťané) ani sobotu (jako židé), nýbrž pátek večer. Připomínáme si den, kdy Létající špagetová příšera během stvoření světa si odpočinula, aby se nasvačila. Oslavujeme v hospodě nad těstovinami a pivem. Zaměstnavatel by vás měl z práce pustit dříve, abyste měli čas se trochu prospat. Abyste pak měli sílu pařit až do rána. Pokud vás šéf nepustí, je to náboženská diskriminace.