Debatujeme

Na svých setkáních pastafariáni debatují - nad pivem či jiným jedem dle chuti  - o aktuálních událostech, které se jich týkají.

a)      Diskuse o globálním oteplování. Za oteplení může ubytek počtu pirátů. Korelace však ukazují i jiné hrozivé ekologické souvislosti.

b)      Podporujeme práva menšin na zvláštní zacházení a privilegia. My třeba chceme mít právo nosit na hlavě cedník.

c)      Boj za oživení nudné výuky ve školství. Prosazujeme výuku báječně ztřeštěných ideologií a teorií. Třeba naše teorie o vzniku světa je boží.

d)      Podporujeme zásadu "sám sobě lékařem". Na moři se člověk musel stejně vykurýrovat sám. Podle našeho laického mínění za kurděje mohla voda (dihydrogen monoxid) a je třeba ji zakázat. Máme i řadu dalších nápadů, co by se mělo v zájmu zdraví zakázat.

e)     Máme řešení krize zdravotnictví. Každý dostane místo ruky hák, dřevěnou nohu a pásku přes oko. A komu to nestačí, toho  jednoduše shodíme do moře. Ta starých časů nebyly žádné nemocnice a taky to šlo.

f)      Očištění pověsti pirátů. Nebyli to vrahouni, ale mírumilovní světci. Kdo nevěří, že jsme mírumilovní, ten dostane.

g)       Prosazování pirátského modelu ekonomiky. Nebuďte sobečtí a nehoňte se za mamonem - dejte ty peníze nám. Když každý všechno ukradne, všichni budou mít všechno.

h)      Teologické diskuse o stvoření světa. Ten byl stvořen Létající špagetovou příšerou. Důkazů stále přibývá. I fyzika nám dává za pravdu (teorie strun není nic jiného než teorií nudlí).

i)      Usilujeme o návrat doby ledové - čím více pirátů, tím bude chladněji. Za doby ledové nebyly civilizační choroby ani zácpy na dálnici.

j)       Strážíme demokracii a svobodu. Piráti byli průkopníci demokracie. Kapitán na pirátské lodi byl volený mužstvem a námořníci ho mohli kdykoli odvolat. Rozkazovat směl jen při bitvě, kdy na schůzování není čas. Už sto let před francouzskou a americkou revolucí!

k)        Propagace a nábor nových členů. Kdo k nám vstoupí, dostane se do ráje. V našem ráji vás čeká sopka chrlící pivo a nahé prsaté striptérky. Tisíce děkovných dopisů od spokojených zesnulých!

l)        Odmítáme respektovat, že si někdo dělá na něco monopol. Oceány patří všem. A Internet také.  Odmítáme poplatky za autorská práva. Když dělník vyrobí židli, dostane zaplaceno jen jednou -  také nemá právo sto let vybírat autorské poplatky.

Věříme, že svým hospodským žvaněním přispějeme ke zlepšení stavu tohoto světa. Pro blaho našich dětí a jejich dětí blablabla. Rámen.